Відкриваючи семінар, перший заступник міністра лісового господарства Білорусі Олександр Кулик зазначив, що Гомельське ДВЛГО , яке очолює впродовж багатьох років заслужений лісівник Республіки Білорусь Михайло Супрун, вважається одним з кращих у державі..
Учасники заходу зібралися на механічному дворі Гомельського лісгоспу і ознайомилися з технікою та обладнанням для гасіння пожеж. В «бойовому строю» були 2 пожежні автоцистерни, 2 трактори в агрегаті з ПКЛ-70, РЖТ, мотопомпи «Хонда», ранцеві вогнегасники. Суміжні лісгоспи теж демонстрували свою техніку для пожежегасіння. Супроводжували огляд з необхідними поясненнями головний лісничий Гомельського держлісгоспу Дмитро Глусцов та спеціалісти підприємства .
Лісівників дуже зацікавив на виставці безпілотний літак. Його виробники рекомендують застосовувати цього «птаха» для спостереження за лісами і патрулювання зелених масивів. Всі фахівці лісової галузі зробили висновок: використання такого безпілотника набагато дешевше й ефективніше у патрулюванні лісів, ніж літак чи гелікоптер.
В обговоренні актуальних питань взаємодії лісівників держав-сусідів у виявленні і гасінні транскордонних лісових пожеж виступали і білоруські колеги, і гості. А практичні заняття з виявлення і ліквідації лісових пожеж відбулися у Романовицькому лісництві.
На 1-ому етапі черговий передав повідомлення про пожежу в лісі. По радіо була викликана техніка та особовий склад лісової пожежної охорони лісництва. 4 бійці на чолі з лісничим на УАЗі прибули на місце виникнення пожежі Вони діяли швидко й злагоджено. Механізатор на тракторі з ПКЛ-70 оборав те місце, де була пожежа. Після її ліквідації всі учасники боротьби з вогняною стихією доповіли про виконану роботу.
Та все ж умовну пожежу загасити не вдалося і вона стала розповсюджуватися в бік населеного пункту. Виникла загроза ділянці лісових культу, тому було введено підвищений режим функціонування об’єктної ланки галузевої підсистеми державної служби з надзвичайних ситуацій. Отож в цьому випадку лісництво звернулося за допомогою до лісгоспу. Прибула пожежна автоцистерна (АЦ-40 МАЗ – 5334 ПХС лісгоспу, трактор з РЖТ) та лісопожежне відділення Калінінського лісництва на чолі з лісничим.
На 3-ому етапі ситуація ускладнилася. Вводиться надзвичайний режим функціонування об’єктної ланки галузевої підсистеми державної служби з надзвичайних ситуацій. Залучається вся техніка лісгоспу. Підприємство просить допомоги у райвідділу з надзвичайних ситуацій та у сусідніх лісгоспів. ( Приїздять пожежна АЦ райвідділу з надзвичайних ситуацій з екіпажем бійців і пожежна АЦ Коріневської експериментальної бази інституту лісу Національної академії наук Білорусі). Відразу інформується Головне управління МНС та Міністерство лісового господарства Республіки.
Спільними силами пожежу подолано.
І гості, і господарі семінару пересвідчилися: лісова охорона до пожежонебезпечного періоду готова.