Ці судові процеси тривають понад 10 років і за цей час не тільки набули затяжного характеру - вони вносять деструктив у роботу державного підприємства та негативно впливають на стан ведення лісового господарства на спірній земельній ділянці. На цих землях ДП "Житомирське лісове господарство" не має можливості забезпечити неухильне виконання заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства, що передбачено матеріалами лісовпорядкування.
- Державне підприємство "Житомирське лісове господарство", в складі якого знаходиться Тригірське лісництво, засноване на загальнодержавній власності, перебуває у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України, - коментує ситуацію директор Житомирського лісгоспу Руслан Карчевський. - Як місцеве державне лісогосподарське підприємство державного органу лісового господарства, ДП "Житомирське лісове господарство" ще з довоєнного періоду по даний час постійно та відкрито володіє і користується землями державного лісового фонду в межах Тригірського лісництва площею 6606,5 га. Це підтверджується проектами лісовпорядних робіт, здійснених в 1938, 1948, 1958, 1968, 1978, 1988, 1998, 2008 роках, наявними картографічними документами, земельно-обліковими даними Житомирського районного управління земельних ресурсів, рішенням дев’ятої сесії XXIII скликання Житомирської обласної Ради від 19.08.1999 р. “Про розподіл території підприємств об’єднання “Житомирліс” за лісовими розрядами”.
До матеріалів справи ми додали матеріали лісовпорядкування минулих років, - роз’яснює далі керівник лісгоспу, - зокрема, план лісонасаджень Тригірського лісництва лісовпорядкування 1939 року (зйомки 1938 року), а також матеріали лісовпорядкування 2008 року – копії планшетів та таксаційних описів спірних лісових кварталів, що є належними та допустимими доказами, які підтверджують використання спірної земельної ділянки на законних підставах так як згідно з п.5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України: до одержання у встановленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.
Лісгосп, як лісокористувач, постійно вносить до місцевого бюджету плату за землю з сільськогосподарських угідь, а також плату до державного бюджету – збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Так, від ведення господарської діяльності лише на території Денишівської сільської ради (а спірна ділянка перебуває на територіях ще й Буківської та Троянівської сільських рад) в 2014 році Житомирським лісгоспом слачено197,4 тисячі гривень лісового податку, 110 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб та 3,6 тисяч грн. – земельного.
Лише за минулий рік на зазначеній території підприємством на ведення лісового господарства за основними напрямками витрачено близько 300 тис.грн власних коштів .
- Більше того, на спірних земельних ділянках в межах лісового фонду Тригірського лісництва державному підприємству „Житомирське лісове господарство” як лісокористувачу з видачею відповідних свідоцтв передано під охорону лісовий заказник місцевого значення „Замок Терещенка” площею 22,1 га; з метою охорони та збереження дубів віком 450-590 років - ботанічну пам’ятку природи місцевого значення урочище “Тригір’я” та з метою охорони та збереження Тригірського корабельного гаю кінця XVIII початку XIX століття, представленого 360-410 річними дубовими і сосновими насадженнями - лісовий заказник місцевого значення “Над Тетеревом” площею 56,9 га.
Всі ці об’єкти рішенням облвиконкому оголошені об’єктами природно-заповідного фонду України. Режим територій та охорона заказників визначаються відповідними Положеннями, згідно яких, забезпечення режиму охорони здійснюється службою лісової охорони державного підприємства «Житомирське лісове господарство», а також витрати, пов’язані із забезпеченням режиму, здійснюються саме за рахунок відповідача.
Слід відмітити, що з дня одержання у 1978 році Державного акту на право користування землею включно до 2003 року, в період, що становить майже чверть століття, ніяких претензій до ДП "Житомирське лісове господарство" щодо права користування землею, КЕЧ району( нині КЕВ м. Житомира ) не заявляла.
Державне підприємство «Житомирське лісове господарство» відноситься до державної форми власності. Спірна земельна ділянка є земельною ділянкою державного лісового фонду України ,тому здійснення лісогосподарської діяльності підприємством спрямоване на посилення економічної стабільності держави, в т.ч. і укріплення обороноздатності України, тому жодних перешкод в діяльності військових на зазначеній території підприємство не здійснюватиме.
Вважаємо, що тільки в тому випадку, коли ведення лісового господарства, охорону, захист, раціональне використання та відтворення лісів на землях державного лісового фонду будуть вести спеціалізовані лісогосподарські підприємства, буде забезпечено збереження державного лісового фонду та відновлення лісів. При закріпленні лісогосподарських земель необхідно надавати перевагу підприємствам, що мають багаторічний досвід ведення лісового господарства, саме до таких підприємств на теренах Житомирського району і відноситься Державне підприємство «Житомирське лісове господарство».
Прес-служба ЖОУЛГ