В цокольному приміщенні історичної будівлі був створений і 25.02. відкритий музей – де вшановано нащадка легендарних запорозьких козаків, видатного вченого етнографа, філософа, біолога, географа Миколу Миколайовича Маклуху-Маклая.
Реалізація проекту стала можливою завдяки сприянню та фінансовій підтримці духовних нащадків знаменитої родини – Надії та Олександра Маклухо-Маклаїв, які проживають на Чернігівщині.
Автор архітектурно-художньої концепції музею – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України – Борис Дєдов.
На відкритті були присутні доктори та кандидати географічних, історичних, педагогічних наук та академік НАН України, директор Інституту географії НАН України, заслужений діяч науки Леонід Руденко.
Всього музеїв М.М. Маклухо-Маклаю на території України чотири , але лише цей є особливий, тому що створений в самій будівлі родини вченого.
В актовій залі коледжу майбутні лісівники почули виступи директора коледжу Іванюка І.Д., головного лісничого Житомирського ОУЛМГ Ільїна Р.В., директора Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства з м.Києва – Лакиду П.І.
З усіх 7 навчальних закладів України, що готують молодих спеціалістів та бакалаврів для лісового господарства, лише Малинський лісотехнічний коледж має спеціальності такі як: лісове господарство, мисливське господарство, зелене будівництво та садово-паркове господарство, лісозаготівля та первинна обробка деревини, оброблювання деревини, експлуатація та ремонт обладнання лісового комплексу, землевпорядкування, бухгалтерський облік.
При здобутті освіти в Малинському коледжі навчання можна продовжувати по скороченній програмі в інститутах м. Києва, а також Житомирському агроекологічному університеті та Львівському лісотехнічному університеті, де можна здобути ступінь магістра.
Після гарного концерту студентів коледжу усі учасники смачно пообідали в столовій із приємними враженнями поїхали додому.
Головний лісничий
ДП «Білокоровицький лісгосп» О.І.Тараканець