Захист трудових прав і соціальних відносин – основне завдання профспілок будь-якого рівня. Проте профспілкові комітети лісової сфери мають не лише так би мовити деяку специфіку діяльності, але й інші підходи і можливості.
Скажімо, профком первинної профспілкової організації Радомишльського держлісомисгоспу охоплює більше десятка напрямків соціального захисту трудового колективу. Серед пріоритетів: сімейний відпочинок працівників, зокрема, на морі, різноманітні спортивні заходи і змагання,організація колективного дозвілля, допомога ветеранам праці, підтримка шкільних лісництв і т. п.
– Насправді, у профкому лісгоспу нині спектр роботи надто широкий, хоча по суті працюю один (звільнена посада), – розповідає голова профспілкової організації ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Дмитро Довгаленко. – Окрім свого колективу у нас під «опікою» 138 ветеранів праці лісгоспу та 2 шкільних лісництва, а це більше півтисячі людей, з якими треба постійно працювати, підтримувати контакти.
Наприклад, одне із шкільних лісництв було створене ще у 1968 році в ЗОШ № 4 м. Радомишля. Пройшло вже більше 50 років і чимало із тодішніх юних лісівників стали відомими на Україні. Варто назвати першого лісничого учнівського лісництва Валерія Івановича Самоплавського, який був керівником лісгоспу, начальником обласного управління лісового господарства та ще 15 років очолював лісову галузь України.
Друге шкільне лісництво було створено у 2011 році на базі школи села Мала Рача. Обидва лісництва вже мають цілий перелік відзнак і перемог. Так Радомишльське шкільне лісництво торік на обласному злеті шкільних лісництв в Малинському лісотехнічному коледжі зайняло І місце і стало абсолютним переможцем. Як можемо підтримуємо майбутніх лісівників.
Та основні зусилля так би мовити профком направляє на захист трудових і соціальних прав наших працівників і їх сімей, на їх здоров’я та відпочинок.
Вже стало традицією проводити відомчі спартакіади. У минулому році до Дня працівників лісу провели свою 25 спартакіаду з 5 видів спорту. Потім провели змагання із риболовлі на базі Білківського лісництва між виробничими підрозділами лісгоспу. Переможців, як правило, нагороджуємо дипломами та грошовими преміями.
Цікаво відзначаємо новорічні свята. У нас є свій дендропарк, де ми прикрашаємо дерева яскравими гірляндами. Тисячі радомишлян і гостей з’їжджаються, щоб побачити це новорічне дійство.
Дбаємо й про здоров’я наших лісівників. Якщо є медична рекомендація, щоб працівник пройшов санаторне лікування, то надаємо йому допомогу для санаторного лікування. Щорічно також відправляємо дітей лісівників на відпочинок на море. Раніше відправляли до Алушти, а зараз – до Скадовська, на Херсонщину, – уточнює Дмитро Довгаленко.
Раніше майже на кожному великому підприємстві, як правило, працювала їдальня, душові та кімнати відпочинку, було організоване підвезення працівників до роботи, а потім – додому. Сьогодні такі соціальні «блага» на підприємствах, на жаль, стали рідкістю. У Радомишльському держлісомисгоспі, навпаки, пакет соціальної допомоги за останні роки навіть розширили, хоча економічна криза дещо стримує фінансові можливості.
– В кінці лютого у нас пройшла профспілкова конференція в лісгоспі, де ми обговорили і прийняли новий колективний договір на 2020 рік, – продовжує Дмитро Володимирович. – В цьому документі ми прописали права, обов’язки, завдання і вимоги щодо захисту трудових прав та соціальної підтримки всього трудового колективу.
Своїх працівників забезпечуємо спецодягом, взуттям, засобами індивідуального захисту. В лісгоспі працює їдальня, де комплексний обід, наприклад, коштує 25 – 30 грн. Ми підвозимо працюючих на роботу і з роботи, збережено також преміювання за досягнення гарних результатів праці. Як мовиться, для людей робимо все, що можемо, виходячи із економічних можливостей лісгоспу та фінансових – профкому, – підсумовує Дмитро Довгаленко.