З квітня через випалювання місцевими жителями сухої трави , в державному підприємстві «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» виникла лісова пожежа, яка згодом охопила 4 лісництва та перетворилася у мастабну. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що частина охоплених вогнем лісів розміщені у зоні радіаційного забруднення, де близько 35 років не проводились ніякі лісогосподарські заходи, відтак насадження мають значну захаращеність.
На боротьбу з вогнем підприємство кинуло всі сили – уся лісова охорона, зупинили навіть цех переробки.
7 днів працівники лісової охорони, інженерно-технічний персонал,робітники лісгоспу гасили вогонь у неймовірно складних умовах на території зони відчуження та обовязкового відселення. Завдяки спільним зусиллям з рятувальниками ДСНС пожежу вдалося локалізувати.
Всі лісничі лісгоспу, майстри лісу, трактористи без повноцінного сну та відпочинку, ціною неймовірних зусиль, ризикуючи своїм здоровям зупинили вогонь.
Подібна ситуація повторюється з року в рік. Селяни з незрозумілою впертістю палять на городах та полях суху рослинність - вогонь швидко поширюється на ліс. Нищаться насадження, рідкісні рослини, гине тваринний світ, забруднюється повітря, значні втрати несе лісове господарство.
Абсолютно несправедливо, що ніхто не несе за це жодної відповідальності! Лісівники ж самовіддано ліквідовують наслідки чужої злочинної діяльності, а той, хто спричинив пожежу зовсім не поспішає боротися з вогнем. Мовчать і так звані активісти, котрі на словах надто вболівають за долю лісу і зазвичай слідкують за кожним кроком лісівників, звинувачуючи останніх в знищенні лісів.
Нині лісівники з пожежею сам-на-сам, розраховувати можуть лише на допомогу рятувальників.
Відтак низький уклін вам, лісівники Народиччини, і щире спасибі від усіх мешканців району та області!
Василь Приходько, директор державного підприємства "Народицьке лісове господарство"