- Наступний процес - сушіння, у шишкосушарці за певних температурних умов шишка розкривається, віддаючи насіння, - веде далі Леонід Олександрович і обіцяє дітям взимку обов’язково організувати екскурсію до такої шишкосушарки .
Ранньої весни, коли ледь зійшов сніг, висівається сосна у тепличному господарстві. Більше року турботливі руки лісокультурниць доглядають за сіянцями, доки вони не піднімуться, окріпнуть, зазеленіють і готові будуть переселитись у відкритий грунт лісових ділянок. Школярі із задоволенням долучаються до робіт у теплицях та розсадниках.
Садіння лісу - справа непроста і нелегка. Це добре засвоїли старші члени шкільного лісництва. Адже перед тим, як посадити деревце, необхідно кожне оглянути, чи достатньо розвинулась верхня брунька та коренева система, чи відсутні патологічні ознаки, за інших умов відбувається вибраковка сіянців.
Саме садіння проводиться за допомогою меча Колесова, який використовується у лісовому господарстві понад 150 років і не втратив своєї значимості на сьогоднішній день. Мечем пробивається ямка в ґрунті, в яку обережно, не підгинаючи корінь вводиться сіянець та щільно затискається у землі.
Так народжується новий ліс.