Серед переваг, які має сертифікована продукція, аудитори назвали і підвищення позитивного іміджу лісогосподарських підприємств як «екологічно спрямованих», і отримання новітніх знань та навичок ведення екологічно орієнтованого лісівництва, і підвищення дохідності зовнішньоекономічної діяльності лісогосподарських підприємств, адже покупці готові за сертифіковану продукцію платити вищу ціну.
Система лісової сертифікації включає в себе 10 визнаних і в усьому світі принципів та 56 критеріїв сталого ведення лісового господарства. Коли міжнародні аудитори встановлять, що господарювання в підприємстві відповідає усім критеріям – лісгосп отримує сертифікат, який засвідчуватиме, що лісокористування тут здійснюється невиснажливо, а при веденні лісового господарства враховуються питання охорони довкілля та збереження біорізноманіття, інтереси працівників лісогосподарських підприємств та місцевого населення.
Варто додати, що ліси західних областей України вже сертифіковані повністю або частково. Щодо Житомирщини – то на сьогодні лише кілька лісгоспів мають лісові сертифікати. Відтепер за цю справу візьмуться усі лісогосподарські підприємства.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ