• Завантаження погоди...
  • 11201, Україна, Житомирська обл., Ємільчинський район, с. Руденька,
    вул. Незалежності, 181

Охорона та захист лісів

Охорона та захист лісу

Охорона лісу в лісгоспі здійснюється силами державної лісової охорони, яка налічує 110 працівники. Територія лісгоспу характеризується високим класом пожежної небезпеки. 
В лісгоспі для покращення охорони лісу від пожеж утримується ЛПС - 2 типу, в кожному лісництві є пункт зосередження проти-пожежного інвентаря. 
Маємо чотири пожежних вежі, на яких встановлено три телевізійні системи відое спостереження. 
На час пожежо-небезпечного періоду працює 7 тимчасових пожежних спостерігачів. Щорічно створюємо і проводимо догляд за мінералізованими смугами (протяжність 345 км) та протипожежним розривом (протяжність 1202 км). 
Встановлюємо попереджувальні аншлаги, шлагбауми, бігборди, проводиться облаштування місць відпочинку і куріння. Проводиться роз'яснювальна робота серед населення. 
Щоденно, майстри лісу та дві мобільні групи лісгоспу, патрулюють в лісових масивах лісгоспу на предмет виникнення пожеж, самовільних рубок та бракон'єрства. 

Санітарний стан лісових насаджень задовільний. Під впливом еколого - кліматичних  факторів відбувається всихання соснових деревостанів різного віку.
Організація захисту лісу на підприємстві проводиться відповідно до «Комплексного плану проведення невідкладних заходів з приведення лісів до належного санітарного стану», який розробляється кожним лісництвом до початку звітного року та затверджуться директором підприємства. Комплексний план складається на основі санітарно-оздоровчих заходів, винищувальних робіт в осередках шкідників і хвороб лісу ( проведення біологічних та хімічних заходів боротьби), актів лісопатологічного обстеження тощо.
Наземні біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу проводяться на площі  500 га, в тому числі розвішування штучних гніздувань для птахів – на 240 га, огороджування мурашників – на 260 га
Для підтримки належного санітарного стану в лісах підприємства, лісовою охороною проводяться щорічні лісопатологічні обстеження на площі 8500 га, своєчасно плануються та проводяться санітарно-оздоровчі заходи.

Щорічні заходи із захисту лісу, які проводяться на підприємстві

Найменування заходів Одиниця виміру Запроектовано лісовпорядкуванням
1 Лісопатологічне обстеження га 8500
2 Грунтові розкопки ям 900
3 Біологічні заходи боротьби га 500
3.1 Розвішування шпаківень шт/га 1050/240
3.2 Огороджування мурашників шт/га 240/260